حضور متفاوت پندار کوشک ایمن در ششمین همایش و نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

حضور متفاوت پندار کوشک ایمن در ششمین همایش و نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

حضور متفاوت پندار کوشک ایمن در ششمین همایش و نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

شرکت پندار کوشک ایمن امسال حضور متفاوتی را در ششمین همایش و نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت تجربه کرد.

به گزارش روابط عمومی پندار کوشک ایمن، چندین سال حضور مدیران و مسئولان شرکت در همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت و نمایشگاه جانبی آن، فعالیت‌های این شرکت دانش بنیان را برای حضار و بازدیدکنندگان در این رویداد بزرگ بانکی کشور، بیش از پیش آشنا کرده است. با این وجود مسئولان پندار کوشک تأکید دارند هر سال دستاورد و محصول جدیدی را در این نمایشگاه به علاقمندان معرفی کنند.

این بار هم در نمایشگاه ششم، حضور مدیران عالی‌رتبه شرکت ام‌کا از ویتنام در غرفه پندار کوشک ایمن، دستاورد بزرگی بود که نشانگر تلاش‌های پندارکوشک برای استفاده از فرصت‌های برجام است. شرکت ویتنامی MK Group به مدت 17 سال است که در ویتنام آغاز به فعالیت کرده است و طی این سال‌ها کوشیده تا با گام‌های بلند، مرتب و برنامه‌ریزی‌شده رو به جلو در حرکت باشد. این شرکت، محصولاتی از‌جمله سیم‌کارت، کارت بانکی، کارت‌های هویتی، گواهی‌نامه، پاسپورت الکترونیکی و در مجموع تمامی کارت‌ها و محصولات مرتبط با امنیت را در لیست خدمات و محصولات خود دارد و غیر از آن تمام محصولات مربوط به سیستم‌های پرداختی برای بانک‌ها را دارد. این شرکت بتازگی و پس از رفع محدودیتهای تحریمی اقدامات گسترده‌ای برای حضور در بازار ایران انجام داده‌است.

رئیس هیأت مدیره شرکت ام‌کا در حاشیه حضور در نمایشگاه بانکداری و نظام‌های پرداخت گفت:"ما استعدادها و ظرفیت‌های بسیاری در ایران می‌بینیم. با تجربه‌هایی که ما داشتیم و پتانسیل‌هایی که در اینجا وجود دارد می‌توانیم در همکاری با یکدیگر به راهکارهای کامل و مشترک ویتنامی‌ها و ایرانی‌ها دست‌یابیم. برای ایرانی‌ها خیلی مهم است که منبع اختصاصی و گزینه‌های متفاوتی برای دستیابی به اطلاعات داشته‌باشند.

کارت‌های هوشمند ایران معمولاً از طریق غربی‌ها تأمین می‌شود، ولی اکنون این گزینه وجود دارد که در این مورد با آسیایی‌ها مشارکت صورت گیرد البته با توجه به مسئله تحریم‌ها یک‌سری محدودیت‌هایی در لایه‌های مختلف وجود دارد. دیگر اینکه شرکت‌های غربی، معمولاً به‌دنبال انتقال دانش و تکنولوژی نیستند و کاری که می‌کنند فروش محصولات‌شان است. از طرفی ایران مایل است که رو به رشد باشد و رو به جلو حرکت کند و ما نیز در بازار بین‌المللی شروع به رشد کرده‌ایم و قصد رقابت داریم پس می‌توانیم با همدیگر همکاری کنیم و می‌توانیم با توجه به اینکه غربی‌ها ما را داخل بازی قرار می‌دهند پیشنهادهای مناسبی برای جامعه ایرانی داشته‌باشیم".

علاوه بر این در نمایشگاه امسال مسئولان شرکت پندار کوشک میزبان نمایندگانی از بانك‌های مسكن، ملت،ملى، قوامين و شركت‌هاى سداد، تجارت پارسيان، ناواكو و... بودند.

رئيس مركز كاشف بانك مركزى و كارشناسان امنيت بانك مركزى هم از جمله بازدیدکنندگان غرفه پندار کوشک این بودند.

در این دیدارها مذاكرات مهمی در خصوص  راه اندازى پروژه هاى زير ساخت كليد عمومى در بانك ها، پروژه نماد بانك مركزى در بانك هايى كه زير ساخت  را ندارند يا توسعه زير ساخت كليد عمومى در بانك هايى كه زير ساخت را دارند، صورت گرفت.