برجام و گشایش‌های پس از آن بار دیگر درهای تجارت و همکاری بین‌المللی را به روی فعالان اقتصادی و متخصصان ایرانی گشود

برجام و گشایش‌های پس از آن بار دیگر درهای تجارت و همکاری بین‌المللی را به روی فعالان اقتصادی و متخصصان ایرانی گشود

برجام و گشایش‌های پس از آن بار دیگر درهای تجارت و همکاری بین‌المللی را به روی فعالان اقتصادی و متخصصان ایرانی گشود و مجامع و کارشناسان کشورمان بلافاصله پس از رفع تحریم‌ها میزبان و میهمان بسیاری از سرمایه‌گذاران، شرکت‌های تجاری و دانش‌بنیان و چهره‌های علمی و اقتصادی کشورهای دیگر شدند.

شرکت پندار کوشک‌ایمن به عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پیشتاز در حوزه امنیت سایبری هم به نوبه خود پس از اجرای برجام مراوادت بین‌المللی گسترده‌ای را آغاز کرد و توانست با استفاده از فضای مثبت بوجود آمده، ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود را که نمونه‌ای از توان متخصصان جوان ایرانی است به علاقمندان در جهان معرفی کند.

در پی این فعالیت‌ها، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی متعددی باب مراوده و گفت‌و‌گو را با پندار کوشک ایمن باز کردند که شرکت ویتنامی MK Group یکی از این شرکت‌ها بود که مدیران ارشد آن با علاقه و اصرار فراوانی به مذاکره با مدیران پندار کوشک‌ایمن پرداختند و در همین راستا هم اخیرا سفری به تهران داشتند.

شرکت MK Group 17 سال است که در ویتنام آغاز به فعالیت کرده است و طی این سال‌ها کوشیده تا با گام‌های بلند، مرتب و برنامه‌ریزی‌شده رو به جلو در حرکت باشد. این شرکت، محصولاتی از‌جمله سیم‌کارت، کارت بانکی، کارت‌های هویتی، گواهی‌نامه، پاسپورت الکترونیکی و در مجموع تمامی کارت‌ها و محصولات مرتبط با امنیت را در لیست خدمات و محصولات خود دارد و غیر از آن تمام محصولات مربوط به سیستم‌های پرداختی برای بانک‌ها را دارد. همچنین اپلیکیشنی برای موبایل ارائه کرده‌است که از کارت بانکی عکاسی می‌کند و امکان انجام هرگونه فعالیت بانکی از طریق این تصویر را با موبایل فراهم می‌سازد.

در سفر اخیر مدیران این شرکت به تهران Ha-hainguyen، lam-thanh-nguyen و khang-trong-nguyenاز مدیران ارشد شرکت حضور داشتند و میهمان پندار کوشک ایمن بودند.

در این سفر یک هفته‌ای برنامه‌های مختلفی از سوی پندار کوشک ایمن برای مدیران MK Group تدارک دیده شده بود که از جمله آنها می توان به حضور در ششمین همایش و نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت، بازدید از شركت متيران،

بازديد از كارخانه گلچين و بازديد از پارك علم و فناورى و شركتهاى مستقر در پارك اشاره کرد. در کنار این برنامه های کاری بازدید از نقاط دیدنی و تاریخی تهران نیز از برنامه های تدارک دیده شده بود.

Ngyen Trong Khang، مدیرعامل شرکت MK Group در تشریح هدف خود از همکاری با شرکت های ایرانی خصوصا پندار کوشک ایمن گفت: ما استعدادها و ظرفیت‌های بسیاری در ایران می‌بینیم. با تجربه‌هایی که ما داشتیم و پتانسیل‌هایی که در اینجا وجود دارد می‌توانیم در همکاری با یکدیگر به راهکارهای کامل و مشترک ویتنامی‌ها و ایرانی‌ها دست‌یابیم. برای ایرانی‌ها خیلی مهم است که منبع اختصاصی و گزینه‌های متفاوتی برای دستیابی به اطلاعات داشته‌باشند.

کارت‌های هوشمند ایران معمولاً از طریق غربی‌ها تأمین می‌شود، ولی اکنون این گزینه وجود دارد که در این مورد با آسیایی‌ها مشارکت صورت گیرد البته با توجه به مسئله تحریم‌ها یک‌سری محدودیت‌هایی در لایه‌های مختلف وجود دارد. دیگر اینکه شرکت‌های غربی، معمولاً به‌دنبال انتقال دانش و تکنولوژی نیستند و کاری که می‌کنند فروش محصولات‌شان است. از طرفی ایران مایل است که رو به رشد باشد و رو به جلو حرکت کند و ما نیز در بازار بین‌المللی شروع به رشد کرده‌ایم و قصد رقابت داریم پس می‌توانیم با همدیگر همکاری کنیم و می‌توانیم با توجه به اینکه غربی‌ها ما را داخل بازی قرار می‌دهند پیشنهادهای مناسبی برای جامعه ایرانی داشته‌باشیم.

ظرفیت‌ها و فرصت‌های حضور ما در بازار ایران زیاد است، اما اولویت را بر کارت‌های هوشمند در بازار ایران قرار داده‌ایم و پس از آن مایل هستیم که در حوزه سیم‌کارت نیز شروع به کار کنیم. فعلاً با کارت‌های هوشمند شروع می‌کنیم. ایران قبلا کارت‌های هویتی و ملی را از فرانسه خرید کرده بود اما حالا ما قصد تکمیل و ادامه آن را داریم. ما رابطه خوبی با ایران داریم و محدودیتی هم پیش پای ما نیست و می‌خواهیم روابط خود را توسعه دهیم.